2015 m. rugsėjo 30 d., trečiadienis

VFK "Žiogeliai" - futbolo talentų dirbtuvė


Vaikų futbolo klubas savo veiklą pradėjo 2001 m. Tuo metu pirmaisiais treneriais dirbo Alvydas Viršilas ir Viktoras Vaitkus. 2008 m. prie klubo prisijungė treneris Giedrius Budginas, nuo 2010 m. Kęstutis Petkus, o nuo šių metų treneriu-savanoriu tapo buvęs klubo auklėtinis – Audrius Šapalas. Visi treneriai klube dirbo pagal savanorystės sutartis. Su klubu bendradarbiauja ir Plungės SRC futbolo treneris Algimantas Petkus.

Kruopštus, atsakingas bei kūrybingas darbas davė gerų rezultatų. Iš 1997 m. gim. vaikinų suburta komanda, kurią treniravo Alvydas Viršilas ir Viktoras Vaitkus, buvo viena stipriausių Lietuvoje, tad nenuostabu, kad ne vienas žaidėjas paliko šią komandą dėl to, kad buvo pakvietas atstovauti įvairias futbolo akademijas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
"Žiogeliai-1997"

Į Nacionalinę FA pakviestas Mantas Rusys (1999 m. gim.), kuris iki šiol atstovaują savo amžiaus Lietuvos futbolo rinktinę. Nacionalinėje FA akademijoje treniravosi ir kitas VFK „Žiogeliai“ žaidėjas – Deividas Reimaris (1997 m. gim.). Čia jis praleido du metus.
Mantas Rusys (8 nr.)

Į Šiaulių FA pakviesti 1996 m. gimę Matas Krugelis ir Irmantas Mockus, tačiau dėl patirtų traumų, abu žaidėjai paliko akademiją. Šiaulių FA treniravosi ir savo amžiaus Lietuvos rinktinę atstovavo „žiogelis“ Rokas Petrikas (1998 m. gim.). Rokas Petrikas rungtyniavo Plungės FK „Babrungas“, Telšių FC „Džiugas“, o dabar priklauso Klaipėdos FK „Atlantui“, bet yra išnuomotas Palangos FC „Palanga“.

Rokas Petrikas (8 nr.)

Į Panevėžio FA buvo pakviestas Mantas Kuneika (1997 m. gim.), bet dėl nugaros traumos čia treniravimasis buvo nutrauktas po vienerių metų.

Mantas Kuneika su treneriu Alvydu Viršilu

VFK „Žiogeliai“ klube kartu su 1997 m. gim. vaikinų komanda treniravosi ir viena mergina – Algimantė Mikutaitė (1996 m. gim.). Savo geru žaidimų ji patraukė Šiaulių FK „Gintra-Universitetas“ moterų komandos trenerių dėmesį. Prie stipriausios moterų futbolo komandos ji prisijungė 2013 m. Tais pačiais metais ji atstovavo Lietuvos U19 merginų futbolo rinktinę. 2014 m. buvo pakviesta į Lietuvos moterų futbolo rinktinę.

Algimantė Mikutaitė

Nacionalinėje FA metus laiko žaidė ir buvęs VFK „Žiogeliai“ žaidėjas Edvinas Alimas (2000 m. gim.), šiuo metu jis rungtyniauja Plungės SRC komandoje ir retai kada palieką aikštę neįmušęs įvarčio.

Edvinas Alimas

Labiausiai klubo vardą garsina Audrius Laučys (1997 m. gim.). 2011 m. Audrius buvo pakviestas į Londono FC „Brentford“ klubą. Dėl šios priežasties, su Audriumi į Angliją persikraustė visa šeima.

Audrius Laučys

Šių metų birželio pabaigoje, Audrius Laučys pasirašė vienerių metų sutartį su FC „Brentford“. Metus laiko jis žais Elitinio Vystymosi komandoje. Jei per metus laiko sugebės pasiekti tokį lygį, kokiu žaidžia pagrindinė šio klubo komanda, tai galima tikėtis, kad Audriui bus pasiūlytas ir profesionalus kontraktas.

Šiuo metu vaikų futbolo klube „Žiogeliai“ treniruojasi dvi komandos, tai 2005 m. gim. (treneris Giedrius Budginas) ir 2003 m. gim. komanda (treneris Kęstutis Petkus). 

"Žiogeliai-2005"

"Žiogeliai-2003"

2003 m. gim. komanda 2013/2014 m. futbolo sezone, Lietuvos vaikų 7x7 futbolo pirmenybėse užėmė aštuntą vietą. 2014/2015 m. futbolo sezone, Lietuvos berniukų mažojo futbolo 5x5 čempionate užimta 5-8 vieta tarp visų Lietuvos komandų.

Tokį patį rezultatą pakartojo ir 2005 m. gim. komanda, kuri taip pat Lietuvos berniukų mažojo futbolo 5x5 čempionate užėmė 5-8 vietą.

-Žiogelis

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą